Jedu s dobou

Start driving – zodpovědný rodič – L18

Dokončil Váš syn či dcera právě řidičský průkaz? Uvědomujete si, že získání řidičského průkazu není konec řidičského vzdělávání, ale teprve začátek druhé fáze vzdělávání Vašeho syna či dcery? Chcete být tím správným mentorem a zodpovědným rodičem?

Zodpovědný a vzdělaný rodič mladého začínajícího řidiče.

Rakouský model vzdělávání řidičů využívá jako jedno ze základních východisek zapojení zodpovědných rodičů do přípravy mladých začínajících řidičů.

Kvalitní a odpovědný řidič, který je zároveň i odpovědným rodičem mladého začínajícího řidiče je základní východisko pokračování v předávání zkušeností rodičů-řidičů svým dětem začínajícím řidičům.

Projekt v letošním roce umožňuje, aby jste se i Vy, rodiče mladých začínajících řidičů, zúčastnili výuky i výcviku Start driving 2022. Tedy máte-li zájem absolvovat se synem či dcerou další část přípravy do jejich „řidičského života“, můžete se přihlásit do stejného kurzu. Podmínkou přihlášení resp. absolvování je vždy účast Vašeho syna, dcery, vnuka, vnučky apod.- absolvování kurzu bez účasti mladého řidiče není možná. Při registraci je nutné vždy vyplnit přihlášky dvě. S každým mladým řidičem se může zúčastnit jeden rodič či jedna osoba blízká. (prarodič, sourozenec apod.)

Orientační program:

1) dopolední teoretický blok:

 • Přednáška a představení Policie ČR/ dopravní nehodovost a dohled dopravní policie ČR (Policie)
 • Začínající řidič pohledem dopravního psychologa (ADP)
 • Workshop týmu silniční bezpečnosti
 • Prezentace asistenčních systémů
 • Praktické evaluační jízdy v silničním provozu- absolvují mladí začínající řidiči- rodiče pouze jako „pozorovatelé“ na zadním sedadle

2) odpolední praktický blok:

 • Teorie bezpečné jízdy a zvládání krizových situací
 • Praktické zvládání krizových situací jako je:
  – krizové brzdění v různých rychlostech do úplného zastavení
  – jízda zatáčkou/ nedotáčivý smyk/ přetáčivý smyk
  – brzdění na rozdílných površích (mokro, kluzko, sucho)
  – bezpečný vyhýbací manévr

Rezervovat termín kurzu